TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-3000-24/8-5-SP
RNF-3000-24/8-5-SP picture photo
Mfg. Part Number
RNF-3000-24/8-5-SP
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK TUBING 1=60M
Datasheet Download
RNF-3000-24/8-5-SP.pdf
Availability of RNF-3000-24/8-5-SP
QUANTITY
RNF-3000-24/8-5-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-3000-24/8-5-SP
Internal Part NumberEIS-RNF-3000-24/8-5-SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package26
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesRNF-3000
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio3 to 1
Length196.8' (60m)
Inner Diameter - Supplied0.945" (24.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.315" (8.0mm)
Recovered Wall Thickness0.039" (1.00mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesFlame Retardant
ColorGreen
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-3000-24/8-5-SP
RNF-3000-24/8-5-SP Details Description
Related parts for RNF-3000-24/8-5-SP
IC FPGA 160 I/O 208HQFP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 18POS GOLD T/H datasheet.pdf
IC DUAL 8-BIT SERIAL D/A 8-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 5.19K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
3G3_X DC REACTOR, 3G3MX2-A4022 datasheet.pdf
SENSOR PHOTO NPN 2M 10-30VDC datasheet.pdf
TVS DIODE 47.1VWM 85.3VC SQMELF datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TRANS RF N-CH 330W 50V datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX WHITE TRANSLUC 6" datasheet.pdf