Stackpole Electronics Inc. RNF12DTD301R
RNF12DTD301R picture photo
Mfg. Part Number
RNF12DTD301R
Brief Description
RES 301 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNF12DTD301R.pdf
Availability of RNF12DTD301R
QUANTITY
RNF12DTD301R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12DTD301R
Internal Part NumberEIS-RNF12DTD301R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12DTD301R
Related LinksRNF12D, RNF12DTD301R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12DTD301R Details Description
Related parts for RNF12DTD301R
IC I/O EXPANDER I2C 8B 20TSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-14AWG SHUR-PLUG datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 1.5A DO214AC datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 15POS 7.5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 600K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 12VOUT 25W datasheet.pdf
CABLE TIE 18 LB 3.93" RED datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf