Stackpole Electronics Inc. RNF12DTD9K76
RNF12DTD9K76 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12DTD9K76
Brief Description
RES 9.76K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNF12DTD9K76.pdf
Availability of RNF12DTD9K76
QUANTITY
RNF12DTD9K76 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12DTD9K76
Internal Part NumberEIS-RNF12DTD9K76
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12DTD9K76
Related LinksRNF12D, RNF12DTD9K76 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12DTD9K76 Details Description
Related parts for RNF12DTD9K76
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 10A AC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 11-13 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN,SKT,SLDR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 30A TO252-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE STRIP 60 9MM 50A datasheet.pdf
10M 2.5KW 4.5KW POWER CABLE datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf