Stackpole Electronics Inc. RNF12FAD150K
RNF12FAD150K picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FAD150K
Brief Description
RES 150K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FAD150K.pdf
Availability of RNF12FAD150K
QUANTITY
RNF12FAD150K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FAD150K
Internal Part NumberEIS-RNF12FAD150K
Standard Package2,000
SeriesRNF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FAD150K
Related LinksRNF12F, RNF12FAD150K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FAD150K Details Description
Related parts for RNF12FAD150K
FIXED IND 22UH 230MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC FPGA 157 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 420MA 850 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BS II DUAL RA datasheet.pdf
CAP FILM 5.1UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf