Stackpole Electronics Inc. RNF12FTC113K
RNF12FTC113K picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTC113K
Brief Description
RES 113K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTC113K.pdf
Availability of RNF12FTC113K
QUANTITY
RNF12FTC113K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTC113K
Internal Part NumberEIS-RNF12FTC113K
Standard Package2,500
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTC113K
Related LinksRNF12F, RNF12FTC113K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTC113K Details Description
Related parts for RNF12FTC113K
TERM BLOCK HDR 7POS 45DEG 5.08MM datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER QUAD 2X1 16TSSOP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS MINI-BOX datasheet.pdf