Stackpole Electronics Inc. RNF12FTC127K
RNF12FTC127K picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTC127K
Brief Description
RES 127K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTC127K.pdf
Availability of RNF12FTC127K
QUANTITY
RNF12FTC127K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTC127K
Internal Part NumberEIS-RNF12FTC127K
Standard Package2,500
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTC127K
Related LinksRNF12F, RNF12FTC127K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTC127K Details Description
Related parts for RNF12FTC127K
CAP CER 1UF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENS PROX M8 4MM NPN-NO UNSHIELD datasheet.pdf
RES SMD 3.4 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 20HQFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
KNOB GRAY ARROW VERSION 94 SER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 366MHZ 165FBGA datasheet.pdf
VARISTOR 19.2V 2KA ENCASED datasheet.pdf
RES SMD 3.97K OHM 0.1% 1/2W 1010 datasheet.pdf