Stackpole Electronics Inc. RNF12FTC14K0
RNF12FTC14K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTC14K0
Brief Description
RES 14K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTC14K0.pdf
Availability of RNF12FTC14K0
QUANTITY
RNF12FTC14K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTC14K0
Internal Part NumberEIS-RNF12FTC14K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTC14K0
Related LinksRNF12F, RNF12FTC14K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTC14K0 Details Description
Related parts for RNF12FTC14K0
RES SMD 15.8 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC PROGRAM 2.800V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SRL W/REF 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES 284 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TOOL FRAME WITH DIE SET datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf