Stackpole Electronics Inc. RNF12FTC1M07
RNF12FTC1M07 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTC1M07
Brief Description
RES 1.07M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTC1M07.pdf
Availability of RNF12FTC1M07
QUANTITY
RNF12FTC1M07 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTC1M07
Internal Part NumberEIS-RNF12FTC1M07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.07M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTC1M07
Related LinksRNF12F, RNF12FTC1M07 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTC1M07 Details Description
Related parts for RNF12FTC1M07
RES 82 OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB TQFP-100-16 datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 6A QC TERM datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 20MSPS 48-QFN datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
CAP 820 UF 20% 10 V datasheet.pdf