Stackpole Electronics Inc. RNF12FTC464K
RNF12FTC464K picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTC464K
Brief Description
RES 464K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTC464K.pdf
Availability of RNF12FTC464K
QUANTITY
RNF12FTC464K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTC464K
Internal Part NumberEIS-RNF12FTC464K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTC464K
Related LinksRNF12F, RNF12FTC464K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTC464K Details Description
Related parts for RNF12FTC464K
FIXED IND 82NH 330MA 630 MOHM datasheet.pdf
KIT THERMOSTAT APPLICATION MOD datasheet.pdf
RES SMD 4.22M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR WATCHDOG LV SC70-4 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 91.0K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5MM datasheet.pdf
MDR 40X1,5 METRIC SEALING RING datasheet.pdf
PROCESS METER 0-20MA/0-10VDC LED datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A 8DFN datasheet.pdf