Stackpole Electronics Inc. RNF12FTD105K
RNF12FTD105K picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTD105K
Brief Description
RES 105K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTD105K.pdf
Availability of RNF12FTD105K
QUANTITY
RNF12FTD105K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTD105K
Internal Part NumberEIS-RNF12FTD105K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTD105K
Related LinksRNF12F, RNF12FTD105K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTD105K Details Description
Related parts for RNF12FTD105K
MOSFET N-CH 30V 5.8A 8-SOIC datasheet.pdf
IC R/S LATCH 3-STATE QUAD 16SOIC datasheet.pdf
77199-3-MODJACK datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 8pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
HOOK-UP 22AWG WHT/BLU 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
MICRO 37 F 30" RBW JACKS LP datasheet.pdf
SMALL PARTITION FOR DP150 SERIES datasheet.pdf
CAP 100 UF 20% 50 V datasheet.pdf