Stackpole Electronics Inc. RNF12FTD110K
RNF12FTD110K picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTD110K
Brief Description
RES 110K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTD110K.pdf
Availability of RNF12FTD110K
QUANTITY
RNF12FTD110K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTD110K
Internal Part NumberEIS-RNF12FTD110K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTD110K
Related LinksRNF12F, RNF12FTD110K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTD110K Details Description
Related parts for RNF12FTD110K
RES SMD 1.07KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 21.4MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 20% 2824 datasheet.pdf
TRANS NPN 600V 1A TO-92 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 1M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
TRANS RF LDMOS 100W 50V NI-780-4 datasheet.pdf