Stackpole Electronics Inc. RNF12FTD12R7
RNF12FTD12R7 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTD12R7
Brief Description
RES 12.7 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTD12R7.pdf
Availability of RNF12FTD12R7
QUANTITY
RNF12FTD12R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTD12R7
Internal Part NumberEIS-RNF12FTD12R7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTD12R7
Related LinksRNF12F, RNF12FTD12R7 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTD12R7 Details Description
Related parts for RNF12FTD12R7
RES 549 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 8.8V 300A 1210 datasheet.pdf
IC AMP TRIPLE MUX 1GHZ 32-QFN datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
RES SMD 24.6KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP START/STOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
DEV DIGI NET+WORKS V6.3 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO220AA datasheet.pdf