Stackpole Electronics Inc. RNF12FTD1M21
RNF12FTD1M21 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTD1M21
Brief Description
RES 1.21M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTD1M21.pdf
Availability of RNF12FTD1M21
QUANTITY
RNF12FTD1M21 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTD1M21
Internal Part NumberEIS-RNF12FTD1M21
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTD1M21
Related LinksRNF12F, RNF12FTD1M21 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTD1M21 Details Description
Related parts for RNF12FTD1M21
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PCI HOT PLUG CTLR DUAL 48TQFP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 8A TO220AC datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
SCS400 UNPLATED LUG datasheet.pdf
MICRO 31C P 36" YEL JACKP datasheet.pdf