Stackpole Electronics Inc. RNF12FTD23K2
RNF12FTD23K2 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTD23K2
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTD23K2.pdf
Availability of RNF12FTD23K2
QUANTITY
RNF12FTD23K2 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTD23K2
Internal Part NumberEIS-RNF12FTD23K2
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTD23K2
Related LinksRNF12F, RNF12FTD23K2 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTD23K2 Details Description
Related parts for RNF12FTD23K2
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 1.26M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORES datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 2W DO214AC datasheet.pdf
RES 45 OHM 8W 0.1% TO220 datasheet.pdf
MOTOR CABLE datasheet.pdf
SOLID HANDI-CARD, TYHC#L2 datasheet.pdf
ATTENUATOR 20 DB DC 40GHZ datasheet.pdf