Stackpole Electronics Inc. RNF12FTD274K
RNF12FTD274K picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTD274K
Brief Description
RES 274K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTD274K.pdf
Availability of RNF12FTD274K
QUANTITY
RNF12FTD274K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTD274K
Internal Part NumberEIS-RNF12FTD274K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTD274K
Related LinksRNF12F, RNF12FTD274K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTD274K Details Description
Related parts for RNF12FTD274K
SENSOR TEMP RATIOMETRIC TO92-3 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 4KV X7R 1825 datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC QUAD HI-SP DIFF DRVR 16-SOIC datasheet.pdf
CBL RIBN 25COND 0.039 MULTI 300' datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6POS 2.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
2.0 WTB REC HSG 13CKT datasheet.pdf
ROUTING GATEWAY X4 ZB-ETH/CELL datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ CMOS, TTL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf