Stackpole Electronics Inc. RNF12FTD4R32
RNF12FTD4R32 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTD4R32
Brief Description
RES 4.32 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTD4R32.pdf
Availability of RNF12FTD4R32
QUANTITY
RNF12FTD4R32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTD4R32
Internal Part NumberEIS-RNF12FTD4R32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTD4R32
Related LinksRNF12F, RNF12FTD4R32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTD4R32 Details Description
Related parts for RNF12FTD4R32
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24DIP datasheet.pdf
IC CIRC SUPERVISORY LP SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 9POS 2MM T/H datasheet.pdf
OSC XO 133.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MCU 8BIT ARM 128K FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 430 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf