Stackpole Electronics Inc. RNF12FTD665K
RNF12FTD665K picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTD665K
Brief Description
RES 665K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTD665K.pdf
Availability of RNF12FTD665K
QUANTITY
RNF12FTD665K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTD665K
Internal Part NumberEIS-RNF12FTD665K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTD665K
Related LinksRNF12F, RNF12FTD665K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTD665K Details Description
Related parts for RNF12FTD665K
CAP CER 220PF 50V NPO 0805 datasheet.pdf
JUMPER-H1504TR/A3048W/X 8" datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG06A/AF06/AFE06T datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf