Stackpole Electronics Inc. RNF12GTD33R0
RNF12GTD33R0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12GTD33R0
Brief Description
RES 33 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
RNF12GTD33R0.pdf
Availability of RNF12GTD33R0
QUANTITY
RNF12GTD33R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12GTD33R0
Internal Part NumberEIS-RNF12GTD33R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12GTD33R0
Related LinksRNF12G, RNF12GTD33R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12GTD33R0 Details Description
Related parts for RNF12GTD33R0
CONN EDGECARD 64POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150000UF 20% 50V SCREW datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
TERMINAL SCREW METRIC HORZ WHT datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 13.5 OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT ASSEM 36POS RT ANG datasheet.pdf