Stackpole Electronics Inc. RNF14BAC113R
RNF14BAC113R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAC113R
Brief Description
RES 113 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAC113R.pdf
Availability of RNF14BAC113R
QUANTITY
RNF14BAC113R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAC113R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAC113R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAC113R
Related LinksRNF14B, RNF14BAC113R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAC113R Details Description
Related parts for RNF14BAC113R
RES SMD 41.2K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 680 OHM 0404 datasheet.pdf
IC LINE DVR QUAD LVDS 3V 16-SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 24V datasheet.pdf
INDICATOR 12V 22MM PROMINENT WHT datasheet.pdf
CONN HEADER VERT SGL 15POS GOLD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL SHRINK BOOT SZ 8 datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf