Stackpole Electronics Inc. RNF14BAC11K0
RNF14BAC11K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAC11K0
Brief Description
RES 11K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAC11K0.pdf
Availability of RNF14BAC11K0
QUANTITY
RNF14BAC11K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAC11K0
Internal Part NumberEIS-RNF14BAC11K0
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAC11K0
Related LinksRNF14B, RNF14BAC11K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAC11K0 Details Description
Related parts for RNF14BAC11K0
CONN 50PS 2MM HEADER R/A DL GOLD datasheet.pdf
Z8 PLUS 1K OTP 10 MHZ 18-SOIC datasheet.pdf
LED PLAT DRAGON 528NM GRN SMD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 8SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 108MHZ SOIC datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf