Stackpole Electronics Inc. RNF14BAC12K4
RNF14BAC12K4 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAC12K4
Brief Description
RES 12.4K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAC12K4.pdf
Availability of RNF14BAC12K4
QUANTITY
RNF14BAC12K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAC12K4
Internal Part NumberEIS-RNF14BAC12K4
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)12.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAC12K4
Related LinksRNF14B, RNF14BAC12K4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAC12K4 Details Description
Related parts for RNF14BAC12K4
FIXED IND 15UH 2.9A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
2MM MGRID HDR SMT DR W/PG datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
INSERT MALE 16P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-5.4V 65W datasheet.pdf