Stackpole Electronics Inc. RNF14BAC133R
RNF14BAC133R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAC133R
Brief Description
RES 133 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAC133R.pdf
Availability of RNF14BAC133R
QUANTITY
RNF14BAC133R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAC133R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAC133R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAC133R
Related LinksRNF14B, RNF14BAC133R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAC133R Details Description
Related parts for RNF14BAC133R
CONNECTOR SAI SA 3POS IDC HARAX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES 2.00K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT SECTOR 120DEG 12" SMA FEMALE datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 74.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf