Stackpole Electronics Inc. RNF14BAC38K3
RNF14BAC38K3 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAC38K3
Brief Description
RES 38.3K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAC38K3.pdf
Availability of RNF14BAC38K3
QUANTITY
RNF14BAC38K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAC38K3
Internal Part NumberEIS-RNF14BAC38K3
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAC38K3
Related LinksRNF14B, RNF14BAC38K3 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAC38K3 Details Description
Related parts for RNF14BAC38K3
BATT ZINC 1.4V BUTTON 7.9MM 4PK datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 5CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
LEAD TEST XR-BANAPLG 60" SET/10 datasheet.pdf
093 WAFERCON PCB CONN 6CKT datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 500MA 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
INSERT MALE 8POS+1GND SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
TV 19C 19#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 250MW SOD323 datasheet.pdf