Stackpole Electronics Inc. RNF14BAC47K5
RNF14BAC47K5 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAC47K5
Brief Description
RES 47.5K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAC47K5.pdf
Availability of RNF14BAC47K5
QUANTITY
RNF14BAC47K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAC47K5
Internal Part NumberEIS-RNF14BAC47K5
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAC47K5
Related LinksRNF14B, RNF14BAC47K5 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAC47K5 Details Description
Related parts for RNF14BAC47K5
FUSE BOARD MNT 800MA 50VDC 1206 datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM PUSH datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 6.3V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 160NH 2.37A 40 MOHM TH datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 60NS 48TFBGA datasheet.pdf
WAX PROTECTION datasheet.pdf
MODULE SCR BRIDGE 40A 400V D-19 datasheet.pdf
LOCATOR,TERMINYL 1/0 datasheet.pdf
RES ARRAY 14 RES 110 OHM 16DRT datasheet.pdf