Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE11K3
RNF14BAE11K3 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE11K3
Brief Description
RES 11.3K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE11K3.pdf
Availability of RNF14BAE11K3
QUANTITY
RNF14BAE11K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE11K3
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE11K3
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE11K3
Related LinksRNF14B, RNF14BAE11K3 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE11K3 Details Description
Related parts for RNF14BAE11K3
DIODE ZENER 10V 1W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
BATT PACK 6.0V 4100MAH NIMH datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PANEL SIDE 49X16X0.05"GREY 1/PR datasheet.pdf
6P 4C 4W VERT XCHD HDR datasheet.pdf
RES 68 OHM 9W 5% AXIAL datasheet.pdf
IE MINIFIBERLINX-II/TELCO MOD TP datasheet.pdf
INTERSECT BEND RAD CONTROL 4 H datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf