Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE1K04
RNF14BAE1K04 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE1K04
Brief Description
RES 1.04K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE1K04.pdf
Availability of RNF14BAE1K04
QUANTITY
RNF14BAE1K04 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE1K04
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE1K04
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.04k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE1K04
Related LinksRNF14B, RNF14BAE1K04 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE1K04 Details Description
Related parts for RNF14BAE1K04
KNOB INSTRUM W/DIAL RND .9"DIA datasheet.pdf
SMA R/A MALE/MALE RG316/U 60" datasheet.pdf
I-O-I datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
OSC MEMS 32.263MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.76KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf