Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE232R
RNF14BAE232R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE232R
Brief Description
RES 232 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE232R.pdf
Availability of RNF14BAE232R
QUANTITY
RNF14BAE232R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE232R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE232R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE232R
Related LinksRNF14B, RNF14BAE232R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE232R Details Description
Related parts for RNF14BAE232R
LED GREEN/RED CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 24QSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 0.15A SC-89 datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS DL R/A GOLD datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
RES 62 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 493MA 500 MOHM datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf