Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE23K2
RNF14BAE23K2 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE23K2
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE23K2.pdf
Availability of RNF14BAE23K2
QUANTITY
RNF14BAE23K2 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE23K2
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE23K2
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE23K2
Related LinksRNF14B, RNF14BAE23K2 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE23K2 Details Description
Related parts for RNF14BAE23K2
SENSOR PRESS GAUGE 10" H2O 4SIP datasheet.pdf
TERMINAL TURRET SINGLE .078" L datasheet.pdf
CAP CER 820PF 630V NP0 3640 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 80MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 30UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf