Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE36K5
RNF14BAE36K5 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE36K5
Brief Description
RES 36.5K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE36K5.pdf
Availability of RNF14BAE36K5
QUANTITY
RNF14BAE36K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE36K5
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE36K5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)36.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE36K5
Related LinksRNF14B, RNF14BAE36K5 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE36K5 Details Description
Related parts for RNF14BAE36K5
FAN AXIAL 80X25MM CR0824HB-A70GL datasheet.pdf
CABLE MMCX R/A-SMA JACK RG178 6" datasheet.pdf
CAP CER 47PF 1.5KV NP0 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 2400UF 350V SCREW datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONNECTOR PLUG AC SOLDER CUP datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES 600 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FRAME GROMMET ELASTOMER GRAY datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf