Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE379R
RNF14BAE379R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE379R
Brief Description
RES 379 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE379R.pdf
Availability of RNF14BAE379R
QUANTITY
RNF14BAE379R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE379R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE379R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)379
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE379R
Related LinksRNF14B, RNF14BAE379R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE379R Details Description
Related parts for RNF14BAE379R
CONN EDGECARD 100PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 340MA 800 MOHM TH datasheet.pdf
LED WIRE HARNESS 30" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
OSC VCXO 155.52MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLK 2POS 3.5MM GRN datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB16 M25 datasheet.pdf
IC DRIVER GATE 40A PQFN datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf