Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE5K30
RNF14BAE5K30 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE5K30
Brief Description
RES 5.3K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE5K30.pdf
Availability of RNF14BAE5K30
QUANTITY
RNF14BAE5K30 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE5K30
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE5K30
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)5.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE5K30
Related LinksRNF14B, RNF14BAE5K30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE5K30 Details Description
Related parts for RNF14BAE5K30
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM MICROSMP datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 8POS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SMC JACK STR 50OHM SMD datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 200POS SMD datasheet.pdf
MICRO 15C S 24" WHT JACKP datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 35V 20% X5R 1206 datasheet.pdf