Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE64K2
RNF14BAE64K2 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE64K2
Brief Description
RES 64.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE64K2.pdf
Availability of RNF14BAE64K2
QUANTITY
RNF14BAE64K2 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE64K2
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE64K2
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)64.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE64K2
Related LinksRNF14B, RNF14BAE64K2 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE64K2 Details Description
Related parts for RNF14BAE64K2
CONN HEADER .100 SINGL R/A 5POS datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 5.49KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 8300UF 300V SCREW datasheet.pdf
DURA-FLEX 3.34" BLACK 50' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf