Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE6K12
RNF14BAE6K12 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE6K12
Brief Description
RES 6.12K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE6K12.pdf
Availability of RNF14BAE6K12
QUANTITY
RNF14BAE6K12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE6K12
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE6K12
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)6.12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE6K12
Related LinksRNF14B, RNF14BAE6K12 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE6K12 Details Description
Related parts for RNF14BAE6K12
CONN HEADER 16POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
CONN ADAPT F PLUG TO BNC JACK datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CABLE TIE MINI BLUE 3.9" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
ACS 215 PC FUSE SPINNER RACK datasheet.pdf
NC CARD 5M CABLE LD 1 AXIS datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 375MA 2.6 OHM datasheet.pdf