Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE732R
RNF14BAE732R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE732R
Brief Description
RES 732 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE732R.pdf
Availability of RNF14BAE732R
QUANTITY
RNF14BAE732R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE732R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE732R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE732R
Related LinksRNF14B, RNF14BAE732R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE732R Details Description
Related parts for RNF14BAE732R
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
HEATSHRINK POLY 1 1/2" BLACK 50' datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 4SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 10VOUT 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 1.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 2MM datasheet.pdf