Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE750R
RNF14BAE750R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE750R
Brief Description
RES 750 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE750R.pdf
Availability of RNF14BAE750R
QUANTITY
RNF14BAE750R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE750R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE750R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE750R
Related LinksRNF14B, RNF14BAE750R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE750R Details Description
Related parts for RNF14BAE750R
SWITCH ROCKER DPDT 13A 125V datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
LAMP INCAND 3MM WIRE TERM 10V datasheet.pdf
TRANSFORMER TUBE GUITAR AMP datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
VERT GANGED RF 8 POS LONG TAILS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
CAP TRIM 0.5-4.5PF 750V PNL MNT datasheet.pdf