Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE82K5
RNF14BAE82K5 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE82K5
Brief Description
RES 82.5K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE82K5.pdf
Availability of RNF14BAE82K5
QUANTITY
RNF14BAE82K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE82K5
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE82K5
Standard Package2,500
SeriesRNF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE82K5
Related LinksRNF14B, RNF14BAE82K5 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE82K5 Details Description
Related parts for RNF14BAE82K5
RES SMD 11 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V D2PAK datasheet.pdf
IC ENH FCC+ LINE-SIDE 16SOIC datasheet.pdf
FERRITE CHIP 120 OHM 2A 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 15 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
UM1872 UNIVERSAL MAT 10M datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.001 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf