Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE84K5
RNF14BAE84K5 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE84K5
Brief Description
RES 84.5K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE84K5.pdf
Availability of RNF14BAE84K5
QUANTITY
RNF14BAE84K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE84K5
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE84K5
Standard Package2,500
SeriesRNF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE84K5
Related LinksRNF14B, RNF14BAE84K5 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE84K5 Details Description
Related parts for RNF14BAE84K5
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 105MSPS LVDS 60-LLP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OPAMP ZERO-DRIFT 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 635MA 110 MOHM datasheet.pdf
ADJ(DJ) RELAY (FLUX, 1B, SINGLE- datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf