Stackpole Electronics Inc. RNF14BTC130R
RNF14BTC130R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTC130R
Brief Description
RES 130 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTC130R.pdf
Availability of RNF14BTC130R
QUANTITY
RNF14BTC130R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTC130R
Internal Part NumberEIS-RNF14BTC130R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTC130R
Related LinksRNF14B, RNF14BTC130R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTC130R Details Description
Related parts for RNF14BTC130R
IC ADC LP 12-BIT 133KSPS 20-SSOP datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SWITCH datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU 4.2MM datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf