Stackpole Electronics Inc. RNF14BTC267K
RNF14BTC267K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTC267K
Brief Description
RES 267K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTC267K.pdf
Availability of RNF14BTC267K
QUANTITY
RNF14BTC267K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTC267K
Internal Part NumberEIS-RNF14BTC267K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTC267K
Related LinksRNF14B, RNF14BTC267K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTC267K Details Description
Related parts for RNF14BTC267K
JUMPER-H9992TR/1853BR/H9992TR 6" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIECUT ECE089 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 64MM datasheet.pdf