Stackpole Electronics Inc. RNF14BTC30K1
RNF14BTC30K1 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTC30K1
Brief Description
RES 30.1K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTC30K1.pdf
Availability of RNF14BTC30K1
QUANTITY
RNF14BTC30K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTC30K1
Internal Part NumberEIS-RNF14BTC30K1
Standard Package5,000
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTC30K1
Related LinksRNF14B, RNF14BTC30K1 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTC30K1 Details Description
Related parts for RNF14BTC30K1
CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 17POS datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - mini B 2.0 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 1608 datasheet.pdf
CONN HEADER 18PS STR .200 30GOLD datasheet.pdf
POT JOYSTICK 150K OHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
2.54MM KK HDR RA FRICLK 16POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 450V NP0 0805 datasheet.pdf