Stackpole Electronics Inc. RNF14BTC34R8
RNF14BTC34R8 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTC34R8
Brief Description
RES 34.8 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTC34R8.pdf
Availability of RNF14BTC34R8
QUANTITY
RNF14BTC34R8 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTC34R8
Internal Part NumberEIS-RNF14BTC34R8
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTC34R8
Related LinksRNF14B, RNF14BTC34R8 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTC34R8 Details Description
Related parts for RNF14BTC34R8
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENS PROX M18 11MM NPN-NO datasheet.pdf
CONN RCPT 180POS .8MMFH 17H GOLD datasheet.pdf
CONN ADAPTER 5P-5P F-M PNL MNT datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 62MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
Connector Header 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T412 datasheet.pdf
500 TB SPR CLA WL 2WIRES datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf