Stackpole Electronics Inc. RNF14BTC3K24
RNF14BTC3K24 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTC3K24
Brief Description
RES 3.24K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTC3K24.pdf
Availability of RNF14BTC3K24
QUANTITY
RNF14BTC3K24 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTC3K24
Internal Part NumberEIS-RNF14BTC3K24
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTC3K24
Related LinksRNF14B, RNF14BTC3K24 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTC3K24 Details Description
Related parts for RNF14BTC3K24
RES SMD 1.82KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 7POS W/SOCKET datasheet.pdf
RES 1.00M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 15V datasheet.pdf
BOX ALUM BEIGE 4.92"L X 3.15"W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HD FIR TREE/CABLE TIE 50LB 7.9" datasheet.pdf
CABLE DUCT ANGLE datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf