Stackpole Electronics Inc. RNF14BTC6K26
RNF14BTC6K26 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTC6K26
Brief Description
RES 6.26K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTC6K26.pdf
Availability of RNF14BTC6K26
QUANTITY
RNF14BTC6K26 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTC6K26
Internal Part NumberEIS-RNF14BTC6K26
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.26k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTC6K26
Related LinksRNF14B, RNF14BTC6K26 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTC6K26 Details Description
Related parts for RNF14BTC6K26
CONN HEADER .100 SINGL STR 15POS datasheet.pdf
IC PC CARD CONTROLLER 216-BGA datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SC70 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 630V C0G RADIAL datasheet.pdf
FUSE INDUST 20A 400V CLASS AM datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6350K 2SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MCLIM, TX/SSFX-SM1310/LONG-SC (1 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 219MA 4.1 OHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf