Stackpole Electronics Inc. RNF14BTC9K09
RNF14BTC9K09 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTC9K09
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 9.09K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTC9K09.pdf
Availability of RNF14BTC9K09
QUANTITY
RNF14BTC9K09 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTC9K09
Internal Part NumberEIS-RNF14BTC9K09
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTC9K09
Related LinksRNF14B, RNF14BTC9K09 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTC9K09 Details Description
Related parts for RNF14BTC9K09
CONN MINI UHF JACK STR CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 16PF 50V R2H AXIAL datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 21-25AWG GOLD datasheet.pdf
SHEETING REFLECTIVE 1" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V 10% BX 1825 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS LOW 25PPM datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 55NS 48TFBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf