Stackpole Electronics Inc. RNF14BTD100R
RNF14BTD100R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTD100R
Brief Description
RES 100 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTD100R.pdf
Availability of RNF14BTD100R
QUANTITY
RNF14BTD100R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTD100R
Internal Part NumberEIS-RNF14BTD100R
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTD100R
Related LinksRNF14B, RNF14BTD100R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTD100R Details Description
Related parts for RNF14BTD100R
RELAY SSR 40A 280VAC datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE 250V datasheet.pdf
IC 4DRVR/5RCVR RS232 5V 28-SSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125.5UM datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 110NS 64FBGA datasheet.pdf
CAP CER 10UF 20V X6S 0805 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU UMAX datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf