Stackpole Electronics Inc. RNF14BTD34R0
RNF14BTD34R0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTD34R0
Brief Description
RES 34 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTD34R0.pdf
Availability of RNF14BTD34R0
QUANTITY
RNF14BTD34R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTD34R0
Internal Part NumberEIS-RNF14BTD34R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTD34R0
Related LinksRNF14B, RNF14BTD34R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTD34R0 Details Description
Related parts for RNF14BTD34R0
CONN HEADER .100 SINGL STR 35POS datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 175VWM 344VC 1.5KE datasheet.pdf
BOX ABS TRN BLUE 5.51"L X 2.6"W datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 40-160VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A SMD GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
LED LM561B WARM WHITE 2700K 4SMD datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf