Stackpole Electronics Inc. RNF14BTD4K22
RNF14BTD4K22 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTD4K22
Brief Description
RES 4.22K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTD4K22.pdf
Availability of RNF14BTD4K22
QUANTITY
RNF14BTD4K22 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTD4K22
Internal Part NumberEIS-RNF14BTD4K22
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTD4K22
Related LinksRNF14B, RNF14BTD4K22 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTD4K22 Details Description
Related parts for RNF14BTD4K22
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf