Stackpole Electronics Inc. RNF14BTE15K4
RNF14BTE15K4 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTE15K4
Brief Description
RES 15.4K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTE15K4.pdf
Availability of RNF14BTE15K4
QUANTITY
RNF14BTE15K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTE15K4
Internal Part NumberEIS-RNF14BTE15K4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTE15K4
Related LinksRNF14B, RNF14BTE15K4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTE15K4 Details Description
Related parts for RNF14BTE15K4
CAP CER 10000PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
COVER STR RELIEF BLA AH 5P OR datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VDC REG/CHRGR 28-TQFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 29A TO-220FP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 150000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
RES 600 OHM 1W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf