Stackpole Electronics Inc. RNF14BTE287R
RNF14BTE287R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTE287R
Brief Description
RES 287 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTE287R.pdf
Availability of RNF14BTE287R
QUANTITY
RNF14BTE287R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTE287R
Internal Part NumberEIS-RNF14BTE287R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package5,000
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTE287R
Related LinksRNF14B, RNF14BTE287R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTE287R Details Description
Related parts for RNF14BTE287R
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 7/16 4-20MA datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 400NH 29A 1.15 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 4DSBGA datasheet.pdf
THYRISTOR 58V 80A SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT SKT datasheet.pdf