Stackpole Electronics Inc. RNF14BTE33K2
RNF14BTE33K2 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTE33K2
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTE33K2.pdf
Availability of RNF14BTE33K2
QUANTITY
RNF14BTE33K2 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTE33K2
Internal Part NumberEIS-RNF14BTE33K2
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTE33K2
Related LinksRNF14B, RNF14BTE33K2 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTE33K2 Details Description
Related parts for RNF14BTE33K2
LED AMBER DIFF 4MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CABLE C200H-LK201 TO 25 PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
PRODUCTION CLEAN&FINISH DISC 6" datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT PIN datasheet.pdf